Решебники для студентов » ГАЗОПОЛУМЕНЕВЕ ПАЯННЯ

ГАЗОПОЛУМЕНЕВЕ ПАЯННЯ

Теплота, яка передається паяльником при паянні легкоплавкими припоями товстостінних чи крупногабаритних деталей, або при паянні припоями з Т паяння = 400 °С мілких деталей, виявляється недостатньою для розплавлення припою та підігріву деталей. В цих випадках отримав використання місцевий нагрів теплотою, що виділяється при згоранні сумішей газоподібного чи пароподібного палива з повітрям чи киснем. В якості рідкого палива використовуються гас, бензин, спирт, в якості газоподібного - ацетилен, міський газ, пропан-бутанові суміші та ін. Ступінь придатності горючих газів або парів гарячих рідин при паянні, як і при зварюванні, визначається головним чином наступними їх властивостями: теплотворною здатністю, температурою полум'я, відсутністю шкідливої дії на шви, що паяються, нешкідливістю для здоров'я людини, дешевизною, легкістю отримання, зручністю зберігання і транспортування. Однак найкращим для паяння є ацетилен.

Каждый владелец принтера рано или поздно сталкивается с проблемой, что заканчивается краска. Чтобы не усложнять себе жизнь различными вопросами, которые связанные с этим - лучше обратиться к мастерам. Отличная заправка картриджей всех марок в спб существует! Там заправят ваш любимый принтер быстро и качественно.

Газополуменеве паяння здійснюється нагріванням кромок виробів до плавлення припою та флюсу газовим полум'ям. Незважаючи на відносно низьку продуктивність, в багатьох випадках газополуменеве паяння є незамінним технологічним процесом. Головна перевага ручного газополуменевого паяння - простота обладнання при достатньо високій міцності паяного з'єднання.
В теперішній час для газополуменевого паяння використовуються зварювальні чи спеціальні пальники та паяльні лампи.
При паянні виробів невеликого розміру з середньоплавкими припоями використовують паяльні лампи. Паяльні лампи працюють головним чином на рідкому паливі (гасі, бензині, спирті), а також на зріджених нафтових газах (пропані, бутані). При цьому не потребується ретельна підготовка місця паяння, так як полум'я лампи забезпечує вигорання різноманітних забруднень на поверхні деталі.
Ручне паяння деталей з нагрівом полум'ям паяльної лампи виконують наступним чином. Місце з'єднання покривають флюсом і розігрівають полум'ям паяльної лампи до тих пір, поки пруток припою при доторканні до деталі не почне плавитись. Під час паяння слід безперервно добавляти припой та флюс, так як при недостатній кількості флюсу поверхня, яка нагрівається, може окислятись і в результаті цього припиниться затікання припою в зазор з'єднаня.

При необхідності швидкого нагріву виробу під паяння до порівняно високих температур (більше 600 °С) використовують газові пальники, які працюють на сумішах повітря чи кисню з різноманітним горючими газами чи парами.
Перед паянням пальниками деталі очищають від окалини та іржі, знежирюють, промивають, висушують, покривають флюсом, складають в пристосуваннях із заданим зазором і розміщують на столі так, щоб під час паяння обидві руки паяльщика були вільні. Паяльщик в одній руці тримає пальник, а в другій припой .

При газополуменевому паянні припой можна розташувати заздалегідь біля місця, що паяється, або вводити в процесі пайки вручну, як це робиться при газовому зварюванні. Не можна плавити припой безпосередньо в полум'ї й допускати його стікання в місце паяння краплями. Щоб уникнути перегріву припою в момент його затікання в зазор між деталями пальник віддаляють від зазору на 30-40 мм, але тримають його над місцем паяння. Пальник з полум'ям потрібно безупинно переміщати для забезпечення рівномірного прогріву. Варто мати на увазі, що при газополуменевому паянні попереднє накладення припою не настільки ефективне, як підведення його у вигляді прутка. Якщо припой безпосередньо контактує з полум'ям, то він розплавиться раніше, ніж нагріється основний метал до температури паяння. В результаті шов не буде міцним. У тих випадках, коли полум'я нагріває основний метал, а потім через нього - припой, доцільно припой накладати заздалегідь у шов.
Флюси при газополуменевому паянні доцільно наносити до нагрівання. Порошкоподібний флюс при паянні здувається газовим полум'ям, тому флюс перед вживанням розводять звичайно водою до кашоподібного стану. Доцільно наносити флюс заздалегідь і висушити. При нагріванні виробу вода випаровується, і надалі флюс перетворюється в рідину й захищає шов від окислювання. Якщо вологий флюс у процесі нагрівання викликає окислювання металу, як розріджувач варто застосовувати спирт. Іноді для паяння металів, чутливих до впливу води, застосовують порошкоподібний флюс. Однак у таких випадках полум'я варто направляти спочатку не на флюс, а на прилеглу ділянку для розігріву місця, що паяється, за рахунок теплопровідності матеріалу.

При цьому флюс прилипає до гарячого металу й не здувається полум'ям, коли ним безпосередньо нагрівається шов.
Менш досконалим способом застосування флюсу є нанесення його на попередньо нагріту ділянку. У цьому випадку поверхня шва в процесі нагрівання покривається значним шаром окалини й очищення його, особливо у важкодоступних місцях (у зазорах), флюсом значно ускладнюється. Тому при всіх варіантах паяння газовим полум'ям поверхню варто захищати від окислювання до нагрівання. Флюсом покривають і прутки припою. Для цього кінець припою занурюють у розчин флюсу в холодному стані або в порошкоподібний флюс після попереднього нагрівання полум'ям.
Паяння із застосуванням прутка припою роблять після розігріву шва до температури паяння й плавлення флюсу. Розплавлений флюс затікає в зазори між деталями, що з'єднуються, і до введення припою очищає ділянку, що паяється, від окислів.
Застосування флюсу при газополум'яневому паянні на відміну від киснево-ацетиленового зварювання є майже завжди обов'язковим процесом. Виключення становить паяння міді припоями, що містять фосфор.

Паяльщик у процесі газополуменевого паяння повинен дотримуватися наступних правил:
- при паянні стику, що складається з деталей різної товщини, спрямовувати полум'я пальника на товсту деталь, а при паянні деталей однакової товщини - на деталь, що має високу теплопровідність;
- не перегрівати місця спаю, тому що при цьому можливі зміни хімічного складу припою в результаті вигоряння деяких його компонентів, зниження ефективності дії флюсу й перевитрата металу деталей, що паяють;
- не пересувати виріб до повного затвердіння припою, тому що при переміщенні у шві можуть з'явитися тріщини.
При виконанні паяльних робіт можливі часті перерви, необхідні для заміни припою, повороту деталі, установки пристосування й т.д. Так як ці перерви звичайно короткочасні паяльщик не виключає пальник. Після паяння газовим полум'ям паяні шви очищають від залишків флюсів і шлаків, що утворилися.

При коробленні виробу виконується рихтовка (виправлення нерівностей).
Залишки флюсів видаляють дротовою щіткою з одночасним промиванням у воді. При цьому залишки шлаків також змиваються водою. Потім виріб промивають ще раз і сушать.
Недоліками газополуменевого паяння є коробления виробів, окислювання їх, труднощі контролю температури нагрівання, складність роботи, що викликає необхідність використання паяльщиків високої кваліфікації, неможливість виконання швів у важкодоступних місцях і одночасного накладення їх на одному виробі.

 

Уважаемые пользователи, Вы
находитесь на сайте Решебники.ORG.UA.
У нас можно бесплатно скачать все нужные решебники для студентов.